پروژه پاورپوینت معماری خاک:

پروژه معماری-پروژه پاورپوینت معماری خاک

پروژه پاورپوینت معماری خاک آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • مقدمه
  • معماری سنتی و خاک
  • روش استفاده از خاک در معماری سنتی
  • سطوح مختلف و درصد انعکاس نور آن ها
  • خاک عنصری برای ایجاد سازه و تاسیسات
  • معماران معاصر – معماری سنتی
  • امروز خــــــــاک…
  • اجزا بنا با سیستم ابرخشت

 

کالبد طبیعی انسان از خاک است و طبیعت و سرشت وی برخاسته از خاک است و دوباره به خاک برمی‌گردد. این تجانس باعث سازگاری معماری خاک با سرشت آدمی شده است. کالبدها محل پرورش و اسباب پرورش نفس است و نفوس انسان‌ها نیز در کالبد طبیعی خود رشد یافته، متعالی می‌شود. طبیعت رحم پرورش برای انسان است و معماری نیز به عنوان بخشی از این طبیعت به هم وابسته و پیوسته، به تناسب خود محل رشد و تعالی و پرورش انسان است. سازگاری بین سرشت آدمی و طبیعت بکر دست‌مایه تهیه این مقاله است. در این مقاله سعی در تبیین این موضوع از دیدگاه سنتی است. تاثیرات خاک و استفاده آن در معماری و رابطه انسان، طبیعت و معماری.
آنچه در پیش روست، تاریخ معماری مدرن نیست، بلکه نگره‌ای نظریه پردازانه است و تلاشی را برای توصیف اینکه معماری مدرن درباره چیست به دست می‌دهد، باید زمینه‌ای فراهم ساخت تا انسان بتواند در یک محیط پاک و منزه به تلاشی معنوی مادی خود برای استمرار زندگی و بقای طبیعت حرکت کند؛ چرا که بدون امنیت زیست محیطی جهانی، نمی‌توان امنیت ملی و حتی اجتماعی را تضمین نمود. بیش از سه دهه است که رابطه انسان با جهان طبیعی به دلیل رخ دادن طیف وسیعی از بحران‌های محیطی، در مقوله‌های خاص و گاه تخریب محیط زیست را در زمین فراهم می‌سازد. انسان معنوی، همیشه طبیعت را چون وسیله بهتر شناختن آفریدگار کاویده است، شکل‌ها و فضاهای طبیعت از آنجا که آفریده‌ها و نمادهایی خدایی هستند، از هر آنچه آدمی خلق می‌کند ازلی‌تر و جامع‌ترند. هماهنگی با طبیعت و استفاده از انرژی پایدار آن همانند نور و باد… و عناصر اصلی آن مثل آب و خاک و گیاه… به نحو شایسته در معماری گذشته به خدمت فضای زیست گرفته شده‌ است. معماری ایران پاسخ معمارانه به طبیعت و اقلیم داده ‌است. در همه دوره‌ها آسایش فضا مطرح بوده‌است.
این پروژه(معماری خاک)علاوه بر تحقیق مورد نظرتان, برای درس عناصر جزئیات موثر است.

 

این پروژه شامل ۲۲ اسلاید و حجم ۳٫۸ مگابایت می باشد.

 

موفق باشید

 

 

 

 

 

5000 تومان – خرید
10 votes, average: 5٫00 out of 510 votes, average: 5٫00 out of 510 votes, average: 5٫00 out of 510 votes, average: 5٫00 out of 510 votes, average: 5٫00 out of 5 (10 votes, average: 5٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

نظر خود را بیان نمایید:

لطفا نظر خود را بنویسید.
لطفا نام خود را در این قسمت وارد نمایید.