پروژه اتوکد مسجد تک مناره :

پروژه مسکونی- پروژه اتوکد مسجد تک مناره

 پروژه اتوکد مسجد تک مناره

پروژه اتوکد مسجد تک مناره آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • پلان
  • نماها

 

 

بی شک طراحی مسجد از جمله طرح های سهل و ممتنع معماری محسوب می شود.سهل از آن سو که فاقد ارتباطات فضایی پیچیده است و ممتنع به دلیل آن که می بایست زیبایی معنوی و سیر در حوزه های مختلف معارف دینی را بر آورده سازد.

از پاسخ های دریافت شده از معماران طراح مسجد به خوبی بر می آید که هویت و روحانیت طرح ، موضوعاتی هستند که از ابتدا تا انتها طراح را به خود مشغول داشته و او را لحظه ای وا نمی گذارد . این دغدغه اصلی و محوری معمار واساسی ترین هدف طرح است ، خواه معمار آن قائل به اصالت سنتی و یا اصالت معنایی و مفهومی باشد ، خواه نوگرا و نمادگرا باشد .

مهم آن است بدانیم که پیش از مواجهه طراح با پروژه تا زمان مواجهه و طی مراحل طراحی ، این دغدغه چگونه و طی چه عناوینی بروز و ظهور یافته و در نهایت تلقی معمار از هویت و روحانیت مسجد چیست و به چه نحوی ابراز گشته است .

چیزی که به خوبی از پاسخ های معماران طراح مسجد بیان می گردد آن است که کهن الکوی مسجد که بر اذعان همه معماران _ با هر گرایشی _ حاکمیت دارد همان مساجد حیاط دار شبستانی با گنبد و مناره است و این که هر یک از آنها با این کهن الگو چگونه کنار آمده بستگی به نگرش و برداشت معمارانه او و ارزش و جایگاهی دارد که او برای هر یک از عناصر این کهن الگو قائل است .

 

این پروژه(مسکونی)علاوه بر تحقیق مورد نظرتان, برای درس طرح و معماری و طراحی فنی و معماری اسلامی  موثر است.

 

این پروژه شامل یک فایل اتوکد می باشد.

 

موفق باشید

 

 

دانلود پلان مسجد , دانلود پلان اتوکدی مسجد , پلان مسجد , پلان اتوکدی مسجد , دانلود پلان مسجد ایرانی , دانلود رایگان پلان مسجد , دانلود نقشه مسجد , پلان رایگان مسجد , دانلود رایگان نقشه ی مسجد زیبا , دانلود نقشه اتوکدی مسجد تک مناره , پروژه ی معماری مسجد , پروژه ی اتوکدی مسجد , پلان نما برش مسجد ایرانی , دانلود پلان مسجد اجرایی , دانلود پلان های اجرایی مسجد , دانلود طرح اتوکدی مسجد , طرح معماری مسجد , نقشه مسجد برای طرح ۱ معماری , دانلود پلان مسجد با مقیاس یک به صد , پلان مسجد با مقیاس یک صدم

 

 

5500 تومان – خرید
10 votes, average: 5٫00 out of 510 votes, average: 5٫00 out of 510 votes, average: 5٫00 out of 510 votes, average: 5٫00 out of 510 votes, average: 5٫00 out of 5 (10 votes, average: 5٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

نظر خود را بیان نمایید:

لطفا نظر خود را بنویسید.
لطفا نام خود را در این قسمت وارد نمایید.