پروژه اتوکد فروشگاه زنجیره ای :

پروژه معماری- پروژه اتوکد فروشگاه زنجیره ای

پروژه اتوکد فروشگاه زنجیره ای 

پروژه اتوکد فروشگاه زنجیره ای آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • دانلود نقشه اتوکد فروشگاه زنجیره ایی خارجی مرکز تجاری برند خارجی

 

– مفاهیم معماری و شهرسازی بازارهای ایران

۱ – طول بازارها و نحوه تنظیم حرکت در ایران

طول بازارها دارای اندازه معین و مشخص نبود و بستگی به وسعت شهر و رونق بازار داشته است , اندازه طول راسته اصلی در شهرهای کوچک و متوسط در حدود چند صد متر و در شهرهای بزرگ بالغ بر چند کیلومتر می شود . عرض متوسط بازارها دارای ابعاد بین چهار تا شش متر است در اغلب شهرها , عرض راسته اصلی بازار نسبت به حجم رفت و آمد مردم کم بوده است و در ایامی که بازارها شلوغ می شد , موجب زحمت برخی از عابران می شد , بخصوص در هنگامی که کالایی را برای بردن به داخل یکی از سراهای بازار بسیار کم بود . چنان که مقدسی در قرن چهارم هجری از تنگی بازار شیراز شکایت کرده و گفته است که دو چهار پایه به سادگی نمی توانستند از کنار هم عبور کنند تنها معدودی از بازارها دارای

راسته هایی عریض و پهن بودند . در مورد بازار ری که گویا جنبه ای خاص داشته , گفته اند که بسیار عریض بود و در وسط معبر اصلی نهری جاری بود که دو سوی آن را درخت کاشته بودند و بازار در میان آنها بود .

۲- هندسه بازار

هندسه بازار بیشتر از هر چیز تداوم و ریتم بهره می گیرد دکان ها با ریتمی مشخص و ثابت در پی هم قرار می گیرد و اتفاقات مختلفی را خود پذیرا می شود در تداوم این ریتم اتفاقی دیگر تغییری در کالبد فضای می دهد . این اتفاق وجود یک کاروانسرا , مسجد , آب انبار و یا هر عنصردیگر است . آنجا که تداوم دو ریتم حرکتی راسته بازار , به هم تلاقی می کند چهارسوق ها به وجود می آیند که گیره های مجموعه حرکت طاق و طاق نماها در ترکیب با ریتم عبور نور از سقف و جدار بالایی پوشش ها خود سبب القای حرکت موزون بازار است . آنچه که کالبد بازارچه از نظر رنگ و چه از نظر نور ارائه می کند , محیط آرام و امنی را القا می نماید و هارمونی رنگ است که بافت یکنواخت مصالح داخل بازار در تیره روشن های خود فرو می برد .

 

این پروژه(پروژه اتوکد فروشگاه زنجیره ای)علاوه بر تحقیق مورد نظرتان, برای درس طرح و معماری و طراحی فنی  موثر است.

 

این پروژه شامل سه عدد فایل اتوکد می باشد.

 

موفق باشید

 

 

 

 

7000 تومان – خرید
10 votes, average: 5٫00 out of 510 votes, average: 5٫00 out of 510 votes, average: 5٫00 out of 510 votes, average: 5٫00 out of 510 votes, average: 5٫00 out of 5 (10 votes, average: 5٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

نظر خود را بیان نمایید:

لطفا نظر خود را بنویسید.
لطفا نام خود را در این قسمت وارد نمایید.